Nejmobily.cz

0 položek
 
Home Credit
Neváhejte a nakupujte již dnes! Využijte platbu na splátky pomocí Home Credit.
Vypočtěte si svou půjčku!
 
Vstup do obchodu
 
Kontakt

NejMobily.cz
Jezerní 20
720 00 Ostrava - Hrabová

Tel: (+420) 731 220 004

E-mail: obchod@nejmobily.cz

IČ:73892319
DIČ:CZ7912265603

Spousta zboží skladem!
Kompletní balení telefonů!
100% garance původu!
Nákup i bez registrace!

 

TOPlist

 

 

Iphone hlásí neznámý díl

Apple se snaží různě bojovat s neautorizovanými servisy a možná zbytečně. Při výměně nějakého dílu se totiž u řady z nich musí nejdřív autorizovat a pak systém uzná, že se skutečně jedná o originální díl. Pokud servis tuto autorizaci neprovede, iPhone může hlásti varování. Je ale nutné předem dodat, že žádné z varování, které tu budeme zmiňovat nemá za následek omezení funkčnosti zařízení. Většinou po určité době zmizí a uživatele nijak neomezuje.

Použitý iPhone šlape stejně dobře jako ten nový

Když byste si pořídili nejnovější iPhone rovnou od Applu a ten stejný model z druhé ruky, nepoznáte rozdíl. Pokud se původní majitel k telefonu nechoval velmi špatně a není poničený, systém na telefonu bude svištět stejnou rychlostí. Cenově samozřejmě bude použitý kus ještě levnější. Mnoho uživatelů tedy koupí použitý iPhone a pak se může občas divit, že se objeví nečekaná hláška.

Podobně se může divit ten, kdo si nechá vyměnit některou součástku v telefonu za novou. Například baterii nebo displej. Pokud totiž výměnu neprovede autorizovaný Apple servis, u novějších modelů iPhonu se objeví upozornění. Autorizovaný servis ale neznamená, že je součástka kvalitnější. Dokonce může být úplně stejná, ale neautorizovaný servis nemá možnost u Applu tuto opravu ověřit. Při opravách nepoužíváme žádné laciné napodobeniny, ale OEM náhradní díly, které jsou na stejné kvalitativní úrovni jako ty originální. Přesto se pak můžete setkat s těmito hláškami:

 

Výměna baterie hlásí nutný servis

Asi nejčastější výměnou v iPhonu je výměna baterie. Tato součástka po několika letech už nedosahuje takové kondice a je lepší jí vyměnit a nadělit si třeba půld ne výdrže navíc. Výměna v autorizovaném servise vyjde draze, u nás se pak pohybuje výměna v iPhonu X (4 roky starý model) kolem 1500 Kč. Tedy nic, co byste si nemohli dovolit. Jenže mnohdy vás pak překvapí, že iPhone se s novým dílem „nedomluví“ a systém bude na displeji hlásit tuto hlášku.

iPhone baterie varování

Také v nastavení uvidíte tuto informaci. Tam zůstane zobrazeno, že baterie potřebuje servis. Notifikace vyskočí ale jenom jednou.Přečtěte si náš článek:

Souhrn článku pro naše zákazníky: Apple znemožňuje neautorizovaným Apple servisům měnit baterie v iPhonech tak, aby telefon po výměně zobrazoval kondici baterie v nastavení telefonu. Výměnou baterie v našem servisu však nepřijdete o žádnou funkčnost zařízení. Telefon vydrží na jedno nabití tak dlouho, jako by byl nový. Pouze se začně zobrazovat níže uvedená hláška a nebude možné sledovat stav kondice baterie. Více info v článku níže.

 

iPhone, jako každý jiný telefon má v sobě nabíjecí baterii a ta časem stárne. Podle opotřebení pak ztrácí kapacitu a po nějaké době je dobré ji vyměnit za novou. V autorizovaném servisu se výměna baterie pohybuje od 1500 Kč. Takovou částku zaplatíte u starších telefonů. U novějších je to pak ještě více. Lepší variantou je tak výměna v neautorizovaném servisu, který používá kvalitní náhradní díly. Po takové výměně se ale můžete zaleknout malé změny v systému.

Výměna baterie v iPhonu bez pomoci Applu

Ať už baterii vyměníte sami, nebo výměnu svěříte neautorizovanému servisu, může se objevit v systému překvapivá hláška. iPhone XS a novější modely totiž Apple „vybavil“ funkcí, která snadno odhalí neautorizovanou výměnu a dá to uživateli vědět. Pro majitele telefonu to pak znamená, že v položce Baterie v Nastavení uvidí informaci o tom, že v telefonu není originální Apple baterie. Naštěstí, používání iPhonu to nijak nevadí a telefon funguje naprosto stejně jako s originální baterií.

iPhone výměna baterie hláška

Podobná hláška se pak může objevit jako notifikace hned na úvodní zamčené obrazovce telefonu po jeho prvním spuštění po výměně baterie.

iPhone výměna baterie notifikace

Apple tento krok učinil záměrně a snaží se uživatele přimět k tomu, aby navštvovali autorizované servisy. K odhalení používá sofistikované řešení a speciální čip, který je umístěn na základní desce. V náplni práce má počítání počtu cyklů (úplné nabití a vybití baterie), měří kondici baterie a disponuje i ochrannými prostředky. Je tak zodpovědný za to, že telefonu se nic nestane, když dojde k přepětí proudu nebo nadměrnému zahřátí zařízení.

Neprolomitelné technické zabezpečení

U iPhone XS a novějších Apple telefonů je také vybaven unikátním identifikátorem. Ten není možné nijak zjistit (to umí jen Apple) a pokud rozezná jiné číslo u vložené baterie, tak se objeví tato hláška. Zabezpečení je tak podobné tomu, které využívá americká společnost u Touch ID pro otisk prstu nebo Face ID na detekci obličeje prostřednictvím koprocesoru Secure enclave.

Secure enclave se nedá prolomit a ani se nepředpokládá, že se tak stane v blízké budoucnosti. Nikdo tak nedokáže přepsat unikátní číslo uložené v bezpečnostním čipu. Ani v případě, že byste originální baterii vyndali z jiného telefonu, tak nebude hláška odstraněna.

Výměnou baterie v neautorizovaném servisu tedy nepřijdete o žádnou funkčnost zařízení. Telefon vydrží na jedno nabití tak dlouho, jako by byl nový. Pouze se začně zobrazovat výše uvedená hláška a nebude možné sledovat stav kondice baterie.


 

 

Po výměně displeje vyskakuje varování

Podobně se systém bude chovat, když vám vymění obrazovku. V tomto případě ale notifikace bude svítit na hlavní obrazovce 4 dny a poté úplně zmizí. V nastavení se pak o výměně dočtete 15 dní. Ani tady ale nejste nijak omezeni, v ověřeném servisu vám dají do telefonu srovnatelně kvalitní díl, zaplatíte nižší sumu a můžete telefon nadále bez omezení používat.

Výměna displeje iPhone

Pokud si chcete o tomto přečíst podrobnější informace, přejděte na náš článek:

Apple telefony iPhone 11 a novější od iOS 13.1 umí detekovat, zda byl na nich vyměněn displej za neoriginální díl. Nemusíte mít ale obavy, jde jen a pouze o upozornění a nemá to žádný vliv na fungování displeje. Upozornění také po nějaké době zmizí a uživatel o výměně nebude ani vědět.

Varování po výměně displeje na iPhonu zmizí za 4 dny

Pokud Apple servis používá neoriginální displej, zobrazí se „Nelze ověřit, zda má tento iPhone originální Apple displej“ v sekci Nastavení. Apple uvádí, že varování je pouze informativní a neovlivní schopnost používat váš ‌iPhone‌ ani váš displej. Po dobu prvních čtyř dnů, kdy je zařízení po opravě používáno, se na obrazovce uzamčení zobrazí oznámení a v aplikaci Nastavení vydrží ještě 15 dní poté. Pak se přesune do sekce v nastavení Obecné - Informace.

iPhone varování výměna displeje

Může se také zobrazit dodatečné oznámení, které uživatelům říká, že Apple aktualizoval informace o zařízení pro váš ‌iPhone‌. Toto oznámení znamená, že Apple aktualizoval informace o zařízení uchovávané pro ‌iPhone‌ pro „potřeby služeb, analýzu bezpečnosti a vylepšení budoucích produktů“. Vzhledem k tomu, že informace jsou přidány do profilu zařízení, technici Applu budou moci na první pohled zjistit, zda je displej originální nebo ne.

Varování se objevuje i po výměně za originální díl

Upozornění o výměně displeje se objeví vždy. Ať už do iPhonu dostanete originální nebo neoriginální díl. Onu výše uvedenou hlášku odstraní až propojení se softwarem v autorizovaném servisním středisku. Díky programu bude ověřen originální díl a hláška zmizí. Stejně tak ale zmizí po uplynulé době 4, respektive 15 dní.

iPhone notifikace výměna displeje

Apple od roku 2019 takto řeší výměny displejů v neautorizovaných servisech. Základní deska zařízení je napárována na displej a v případě výměny za obrazovku, která se s deskou nespáruje, vyskočí varování. Také při výměně doma za originální displej, vás může varování překvapit.

Není tak nutné se nečeho bát. Opravdu jde jen o varování a žádné funkce nejsou výměnou za neoriginální díl omezeny.

Apple jistě bude nadále podobným způsobem informovat uživatele o dalších výměnách některých komponent. Lze předpokládat, že se oznámení rozšíří i na jiné často opravované součástky. V této chvíli se ale vždy jedná pouze o informativní sdělení a vše bude fugnovat v telefonu tak, jak by mělo.

Důležitá zpráva o kameře

Nově modely iPhonu řady 12 a vyšší hlásí také neoriginální kameru. I přes to, že kamera šlape tak, jak má, iPhone zkrátka nepoznává náhradní díl. Opět se není třeba něčeho bát, naši servisní technici, případně servisi, se kterými spolupracujeme používají ty nejkvalitnější díly na trhu. Apple ty své originální jednoduše neprodává.

camera message apple iphone